Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк:
На першому етапі вже незабаром споживачі природного газу в платіжках щомісячно отримають:
– обсяг споживання в кубічних метрах;
– середньомісячну вищу теплоту згоряння;
– обсяг споживання в енергетичних одиницях (кВт.год, Гкал, Мдж).
Цей крок дозволить споживачам природного газу напряму порівнювати вартість енергії отриманої від природного газу з вартістю від інших енергоносіїв. Наприклад буде дуже просто порівняти вартість теплової енергії від газового та електричного котлів.
Наступним амбітним кроком комісія бачить перехід на плату за одиниці енергії а не за кубічні метри, як це давно робиться в країнах ЄС. Таким чином споживачі будуть сплачувати не за кубічні метри газу, а за ту енергію, яку можна з них отримати. Адже природній газ з різних свердловин має різну калорійність, різну теплотворну спроможність.
Залишається відкритим питання хто, на якому етапі і за якою процедурою буде контролювати якість природного газу.

